Реклами! Добијте прием на ниво на 200 за да студирате кој било курс на кој било универзитет по ваш избор преку IJMB / JUPEB. БЕЗ џем | НИСКИ ПАТИ. Регистрацијата е во тек. Јавете се на 07063900993 СЕГА!

Блог пост

Npower Stipend News Денес 2021/2022 Проверете го ажурирањето на порталот во јули

поднесена во членовите by јули 16, 2021

Npower Stipend News Денес 2021 година - Дали сакате да ја добиете најновата новост за вестите за N-power во мај 2021 година? Исто така, дали сакате да знаете за месечната стипендија на Npower? Ако да, тогаш прочитајте внимателно за повеќе информации. Еве, ние ќе ви ги обезбедиме најточните вести за стипендии денес. Како месец на […]

Продолжи да читаш "

Објавете обрасци за UTME 2021/2022 Список на училишта чии форми се надвор

Објавувајте обрасци за UTME 2021 - Погледнете ги училиштата чии форми за проверка на приеми за UTME за 2021/2022 се овде на Интернет. Дали навистина сакате да знаете кога институцијата по ваш избор го објавува образецот за апликација за вежба за скрининг на прием? Внимателно прочитајте ја оваа статија. Формулари за скрининг на прием на разни терцијарни институции во Нигерија се објавени овде бесплатно. Ако […]

Продолжи да читаш "

10 најдобри и најбогати музичари од Гана во 2021 година

поднесена во Забава by на јуни 4, 2021

Најбогати музичари од Гана: Дали сакате да знаете кои се најбогатите музичари во Гана? Тогаш овој напис е за вас. Talkе зборувам за 10-те најдобри и најбогати музичари од Гана кои се прославија во музичката индустрија. Следното е список на најбогати музичари од Гана […]

Продолжи да читаш "

10 највисоко платени Chelseaвезди на Челси 2021-22 Последно ажурирање

поднесена во Забава, Спортска by на јуни 4, 2021

Најплатени Chelseaвезди на Челси: Дали сте навивач на Челси? Дали знаете дека тие се најплатените starsвезди во Челси кои заработуваат главно за една недела? Оваа статија е дизајнирана да го едуцира вашиот ум за фудбалот, истовремено откривајќи ви некои од најплатените starsвезди во Челси. Клубот заработи осум […]

Продолжи да читаш "

Стапка на размена на Bitcoin до Naira во 2021 година. Тековно ажурирање на пазарот

поднесена во членовите, Девизен курс by на јуни 3, 2021 2 Коментари

Девизен курс на Bitcoin и Naira денес: Оваа статија ќе ве информира со тековниот официјален Bitcoin (BTC) до нигериската Naira (NGN) и курсот на црниот пазар денес. Оваа статија ќе ве информира за моменталните цени на биткоинот. Можете да ја обележите оваа страница за брзо ажурирање. Овој напис ќе […]

Продолжи да читаш "

Ажурирање на плановите за податоци на 9mobile 4G LTE и кодовите за активирање 2021 година

Планови и кодови за податоци на 9mobile 4G LTE: Компанијата 9mobile е преименувана во 9mobile и можете да уживате во новите планови за податоци достапни за вашите телефони. 9mobile нуди голема разновидност на пакети. Овие пакети доаѓаат заедно со нивните кодови и се наведени во овој напис за да ви овозможат да бирате и да се претплатите. Дневен припејд […]

Продолжи да читаш "

Ажурирање на курсот на доларот до црниот пазар на Наира, 2021 година

Девизен курс на доларот до црниот пазар на Наира: Проверете ја стапката на долар до наира на паралелен пазар денес. Оваа статија ќе обезбеди ажурирања за дневниот долар на курсот на наирата. Ве молиме, обележете ја оваа страница за да бидете ажурирани. Денеска курс на долар до Наира - Знам со сигурност дека ова можеше да биде […]

Продолжи да читаш "

100 најдобри акредитирани колеџи и универзитети од страна на државите во САД

Најдобри акредитирани колеџи и универзитети: Соединетите Американски Држави како што сите знаеме е една од најмоќните нации во светот. На глобално ниво, државите што ја сочинуваат светската моќ на САД се 50-те држави. Во моментов, голем број студенти сега аплицираат за да добијат образование од светски ранг во […]

Продолжи да читаш "

Повисоки институции чиј список за прием е ажуриран на 2021/2022 на Интернет

поднесена во Училишни вести by на јуни 3, 2021 6 Коментари

Список за прием на повисоки институции: Овде ќе добиете бесплатно ажурирање на списокот за прием на скрининг за прием по 2021 После UTME на сите нигериски универзитети, политехника / монотехника, колеџи за образование и други. Продолжете со читање за да видите повеќе детали подолу. Список за прием се имиња на успешно примени кандидати, понуден привремен прием во институција. Списоците за прием обично ги објавуваат институциите […]

Продолжи да читаш "

Тековни работни места со полно работно време и скратено работно време Craigslist во Лас Вегас денес

Работни места во Креглист во Лас Вегас - Пребарување по работа во Лас Вегас во Креглист е двонасочна улица. Што значи дека и двајцата можете да најдете работа и тие можат да ве најдат без да претрпат многу стрес. Последното се постигнува со објавување на вашата биографија на веб-страница за работа во Креглист во Лас Вегас или директно на страница на работодавач. Но, надвор од чинот […]

Продолжи да читаш "

Вести за стипендии во Нигерија 2021/2022 ажурирање на списокот јануари

Вести за стипендии во Нигерија 2021 година: Craелба да најдете вести за стипендии или можност во Нигерија денес? Се разбира, постојат многу можности за Нигеријците секој ден преку стипендии и грантови. Истражувањата докажаа дека има над 50 нови можности за стипендија дневно за додипломски, магистерски и докторски студии. студенти во Нигерија да учат дома или […]

Продолжи да читаш "

Најнови вести за Npower денес 2021 Проверете го тековното ажурирање во мај

поднесена во работа, Вести by мај 13, 2021 0 Коментари

Npower News Денес 2021 година: Вестите за N-power се скоро насекаде на Интернет и решивме да ги добиеме само најдобрите вести во тренд денес. Ве молиме, одвојте време и прочитајте го овој водич многу добро. Ние го ажуриравме овој водич пред само неколку минути. Регрутирање на N-моќ е многу сериозна програма во Нигерија. Толку многу невработени […]

Продолжи да читаш "

Најновиот Вест на Големиот брат Наја 2021 Проверете го најновото ажурирање

поднесена во Големиот брат Наија, Вести by на Април 21, 2021

Големиот брат Наја: Реалното ТВ-шоу на Големиот брат Наја продолжува да покажува огромен успех и зголемена популарност секоја сезона. Подготовките за нејзината Шеста сезона се во тек по завршувањето на сезоната 5 Локдаун со Лејкон да се појави како победник. За информации во врска со нејзината 6-та сезона, внимателно прочитајте го овој напис. Големо […]

Продолжи да читаш "

Структура на платите во Нигериската полиција 2021 Проверете ја скалата за плати во февруари на NPF

поднесена во Структура на платата by на февруари 5, 2021 0 Коментари

Структура на платите во Нигериската полиција 2021 Проверете ја скалата за плати во февруари на NPF. Скала за плата на нигериската полиција 2021 година: Овој напис ќе ве осветли повеќе за тоа колку нигериската полиција им плаќа на своите службеници почнувајќи од највисок ранг до најниска слободна позиција. Дознајте повеќе подолу Police Нигериската полиција (формално Нигериските полициски сили) станува навистина кул […]

Продолжи да читаш "

Машки сопружници на ББН 2021 - Дали знаете факти за нив?

поднесена во членовите by јули 28, 2021

Големиот брат Наија, популарно познат како ббн или ббнаја, е повторно тука. Шестата сезона на Големиот брат Наија „Shine ya eye“ ​​официјално започнува во сабота, 24 јули 2021 година, со машки домаќини од ББН 2021 да го преземат водството. Тоа е нигериска телевизиска серија во реална конкуренција, во која, натпреварувачите живеат во изолирана куќа и […]

Продолжи да читаш "

Портал за тековна форма за апликација MTN Nigeria Recruitment 2021/2022

поднесена во работа by јули 28, 2021 2 Коментари

MTN Nigeria Recruitment 2021: This page will guide you on the latest information about how to apply for MTN Nigeria job offers in Nigeria for graduates and undergraduates. In this article, you will learn about the company description, application skills, requirements, and qualifications. Interested applicants should follow the lead outline below for a successful application. […]

Продолжи да читаш "

www.policerecruitment.gov.ng Полициски портал 2021 Погледнете го Порталот за апликации на NPF

поднесена во работа by јули 28, 2021

www.policerecruitment.gov.ng Полициски портал 2021: Објавен регрут за НПФ 2021! Во оваа статија, ќе дознаете за описот на NPF, вештините за апликација, барањата и квалификациите. Заинтересираните апликанти треба да го следат водството подолу за успешна апликација. Полициските сили во Нигерија покануваат апликации од соодветно квалификувани Нигеријци за упис во полициските сили во Нигерија како: ВАORTНО! Моментално […]

Продолжи да читаш "

Портал за вработување државни наставници во Лагос 2021 www.lagosstate.gov.ng

поднесена во работа by јули 28, 2021

Регрутирање наставници од државата Лагос: Дали го барате порталот за апликација за вработување наставници во државата Лагос? Ако одговорот е да, тогаш овој напис е за вас. Сепак, имајте во предвид дека формуларот за апликација за државни наставници во Лагос 2021 може да се пополни и да се достави само преку официјалните процедури. Во оваа статија, ќе научите како да аплицирате за Лагос […]

Продолжи да читаш "

Портал за формулар за аплицирање EcoBank 2021/2022

поднесена во работа by јули 28, 2021 50 Коментари

EcoBank Recruitment 2021: Are you aspiring to work in Ecobank Plc this year? If yes, you’ve got no worries. This page will guide you on the step by step process of how to apply for Ecobank jobs in Nigeria for graduate and undergraduate. You will learn about the Ecobank job description, application skills, requirements and […]

Продолжи да читаш "

Формулар за апликација за државни наставници во Лагос 2021/2022 SUBEB

поднесена во работа by јули 28, 2021

Регрутирање државни наставници во Лагос: Дали имате што е потребно за да предавате во училиште? Дали баравте наставничка работа во државна установа? Ако некогаш сте посакале да работите со државното министерство за образование во Лагос, е добра можност да пробате и да видите како се одвива тоа. […]

Продолжи да читаш "

FPI HND во формулар за прием во библиотека и информатичка наука 2021/2022 Сесија

поднесена во Училишни вести by јули 28, 2021

Federal Polytechnic Idah (FPI) application forms for admission into its Higher National Diploma (HND) full-time programme in Library and Information Science is now on sale for the 2020/2021 academic session. Continue reading to see more details below. This is to invite eligible candidates seeking admission into the Higher National Diploma (HND) Programme in Library and […]

Продолжи да читаш "

Образец за скрининг на УНИОСУН за прием 2021/2022 Академска сесија

Формулар за скрининг на прием на UNIOSUN: Државниот универзитет Осун, UNIOSUN сега ја продава својата апликација за апликација за проверка на прием пост UTME и директен влез за академската сесија 2020/2021 година. Продолжете со читање за да видите повеќе детали подолу. Пошироката јавност е известена дека Формуларите за апликација за објавување пост UTME и директен влез за прием во програми за додипломски студии […]

Продолжи да читаш "

Ажурирање на академската сесија ACEONDO 2021/2022

Adeyemi College of Education, Ondo, ACEONDO revised academic calendar for the rest of the first semester, 2020/2021 academic session is not yet out. See last year’s details below The management of the Adeyemi College of Education, Ondo State (ACEONDO) has released the academic calendar for the Harmattan and Rain Semester of 2020/2021 academic session. However, […]

Продолжи да читаш "

АКЕОНДО Ревидиран академски календар 2021/2022 академска сесија

поднесена во Училишни вести by јули 28, 2021 0 Коментари

Adeyemi College of Education, Ondo, ACEONDO revised academic calendar for the rest of the first semester, 2020/2021 academic session is not yet out. See last year’s details below The management of the Adeyemi College of Education, Ondo State (ACEONDO) has released the academic calendar for the Harmattan and Rain Semester of 2020/2021 academic session. However, […]

Продолжи да читаш "