Реклами! Добијте прием на ниво на 200 за да студирате кој било курс на кој било универзитет по ваш избор преку IJMB / JUPEB. БЕЗ џем | НИСКИ ПАТИ. Регистрацијата е во тек. Јавете се на 07063900993 СЕГА!

18 забавни факти за мене што секој би сакал да ги знае

поднесена во членовите by на јуни 18, 2021

РЕКЛАМИ! Преземете го софтверот JAMB CBT сега БЕСПЛАТНО!

Забавни факти за мене: Ако сакате да направите список со „забавни факти за мене“, што би вклучиле? Знам како се чувствува кога ќе ве замолат да кажете некои забавни факти за себе. Многупати на моменти се збунувате за работите што можете да ги кажете за да составите реченица за себе.

Во оваа статија, ќе ви покажам неколку индиции за тоа како да напишете забавни факти за себе, поткрепени со неколку примери за да ве водат.

18 забавни факти за мене што секој би сакал да ги знае

Постојат многу важни работи за себе за кои треба да зборувате. За овие работи се дискутира подолу.

 1. Моето омилено хоби е

Што правиш во твоето слободно време? Лично, моето најдобро хоби е предавање, пеење и танцување.

2. сакам

Дали има нешто, некој или некаде што го сакате? Што го боли срцето? Што ти недостига кога го нема?

„Сакам да пливам со моите пријатели“.

3. Гледам до

Дали има некој што го обожавате? Кој ве маѓепсува? Од кого сакате да научите?

Лично, првата личност на која гледам е Бог. Тој е причина за сè што ми се случува во животот.

Како самохрана девојка, следната личност до која гледам е мојата мајка затоа што таа ми значи цел свет. Јас сè уште гледам на повеќе нејзини добри атрибути.

4. Оваа уметност ми зборува затоа што…

Коко Шанел рече: „За да се биде незаменлив, секогаш мора да се биде поинаков“.

Ова ме охрабрува секогаш да го следам моето срце, без оглед на се. Никогаш нема да ги следам лошите општествени стандарди и норми затоа што тие не ме дефинираат мене.

5. Смешна / непријатна меморија за мене е

Која срамна грешка сте ја направиле што ви одржа лекција?

Кога ќе ги насмеете другите, тие сакаат да поминат време и да прават спомени со вас! Ова е забавно. Не плашете се да се посрамотите. Comeе слезете како приземјени, лесни и лојални.

6. Јас сум под влијание на…

Ако има некој што влијаел на вашиот живот на кој било начин, можете да зборувате за тоа.

Јас лично сум бил под влијание на моите врсници. Изгледа додаваат некои добри вредности на мојот живот и им благодарам за тоа.

7. Моето милениче (и) се мои пријатели затоа што

Само тажните луѓе не сакаат да слушаат за влакнести суштества, дури и ако вашите миленици се лигави и лизгачки суштества, сите човечки суштества сакаат да слушаат приказни за миленичиња!

„Моите миленици се мои пријатели затоа што ме прават да се чувствувам сакана и не осамена“

8. Се плашам од

Вашата личност може да се открие со вашите сакања и не сакања, вклучувајќи ги и работите од кои се плашите. Јас сум преплашен од промените и непознатото, па затоа, иднината е тема што предизвикува вознемиреност за која треба да се дискутира.

„Се плашам од змии“.

9. Јас сум таков каков што сум затоа што

Што сте поминале во животот што ве обликуваше во ова што сте денес? Не заборавајте да бидете со отворен ум и дозволете си да им се отворите на своите врсници. Можеби ќе бидете изненадени од тоа како реагираат другите и / или што претрпеле и другите.

Јас сум таков каков што сум затоа што Бог ме сака.

10. Најнеобична ставка што може да се најде во вашиот дом…

Која е најневообичаената ставка во вашиот дом, фиоката за работно биро, итн?

Ова е забавен факт за себе, кој лесно може да заживее непријатно разговор Размислете за вашите необичности и разлики!

„Една ставка што ја имам во мојот дом е мечето“.

 11. Мојата работа од соништата е

На колеџ, „Која е твојата специјалност?“ е раширено прашање. Како и да е, прескокнете ја здодевната изјава „Јас сум специјалност…“ и детално разгледајте што е вашата работа од соништата (се надевам дека вашите главни фактори за овој ваш сон).

Која е твојата професија од соништата - онаа работа што би сакала да ја имаш ако не го правиш она што го работиш сега?

„Мојата работа од соништата е глума“

12. Моите скриени таленти се

Дали имате скриени таленти за кои повеќето луѓе не знаат?

Анџелина olоли е фрлач на нож. Кендал Џенер може да произведе звуци од птици. Аманда Сејфрид може да капчиња и плете. Дали има нешто специјално што можете да направите? Некои луѓе имаат ретки и уникатни таленти, можеби можете да помислите на некои свои скриени таленти!

„Мојот скриен талент е пеењето“

13. Суперлатив на годишнината од моето средно училиште

Како ве опишаа луѓето во вашата годишнина од средното училиште?

„Луѓето ме знаеја во средно училиште за да бидам мало девојче со мал глас“

 14. Омилен спорт ми е

Дали имате спорт во кој најмногу уживате?

„Мојот најдобар спорт е кошарката и навистина сакам да ја играм играта“

15. Мојот најдобар момент е

Кога ти е најдобриот момент?

„Мојот е кога сум сам во мојата соба и медитира“.

16. Моите најгорди достигнувања

Со кое достигнување сте најмногу горди?

„Тогаш во средно училиште, сè уште сум горд што го направив најсоодветниот ученик во целото мое училиште“.

17. Мојот прв мобилен телефон

Опишете го вашиот прв мобилен телефон и што сакате или што мразевте заради тоа.

„Првиот телефон ми беше Андроид од капина. Ми се допадна затоа што беше бел андроид телефон, но го мразев затоа што секогаш виси, што ми предизвикуваше одложувања “.

18. Мојот најлош момент е

Знам дека го имаш и твојот најлош момент. Ова можат да бидат моменти кои не би сакале да се појават.

„Мојот најлош момент е кога ќе се налутам“.

Силно верувам дека од горенаведените навестувања, можете совршено да запишете забавни факти за себе. Не двоумете се да пробате. Ве молиме, оставете споделување ако овој напис е корисен.

Тим на CSN.

Ставете ја вашата емаил адреса:

Дадени од страна на ТМЛТ НИГЕРИЈА

Придружете се на над 3,500+ читатели на Интернет сега!


=> СЛЕДЕТЕ НА НАС Instagram | FACEBOOK & Твитер ЗА НАЈНОВИ Ажурирања

Реклами: УПРАВИ ДИЈАБЕТИТЕ ЗА САМО 60 ДЕНА! - НАРАЧЕТЕ ги ТВА

ПРАВНИ ПРАВИ ЗА АВТОРСКО ПРАВО! Содржината на оваа веб-страница не смее да се реобјавува, репродуцира, прераспределува или во целина или во делови без соодветно одобрение или признание. Сите содржини се заштитени од DMCA.
Содржината на оваа страница е објавена со добри намери. Ако ја поседувате оваа содржина и верувате дека вашите авторски права се повредени или повредени, проверете дали контактирате со нас на [[заштитена по е-пошта]] за поднесување жалба и веднаш ќе се преземат активности.

Тагови: , , , , , , ,

Коментарите се затворени.

%d блогери како овој: